Kościół w DąbrówceKorowód dożynkowy

Wycieczka do Wałbrzycha

W piękną październikową sobotę 1.10.2016 r. mieszkańcy Dąbrówki i Zakrzowa wybrali się na wycieczkę do Wałbrzycha. Pierwszym punktem programu było Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Jest to nowoczesny, zrewitalizowany kompleks obiektów powstały
na bazie dawnej, wałbrzyskiej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”. Dawny, wałbrzyski potencjał przemysłowy został przekształcony na unikalny w skali Polski oraz Europy zespół obiektów służących edukacji i sztuce.  

Po zwiedzeniu Kopalni udaliśmy się na obiad oraz słodki poczęstunek. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Porcelany gdzie można było podziwiać historyczną i współczesną porcelanę. Wartą uwagi była część kolekcji stanowiąca porcelanę z wytwórni różnych krajów Europy: Niemiec, Austrii, Czech, Rosji, Danii, Francji, Holandii i Anglii.

Ostatnim celem naszej wycieczki był zamek Książ. Podczas zwiedzania mieliśmy możliwość poznać prawdziwą historię Książa i usłyszeć o dziejach zamku zarówno za czasów arystokratycznej rodziny von Hochberg, jak i w trakcie burzliwego okresu II Wojny Światowej. Zwiedzanie obejmowało m.in. najpiękniejsze sale reprezentacyjne. W dalszej części trasa prowadziła przez najstarszą średniowieczno-renesansową część zamku, w której mieszczą się takie sale jak: Hol Myśliwski wraz z Czarnym Dziedzińcem, Sala Rycerska czy Sala Konrada zwana kiedyś małą salą balową. Na zakończenie z poziomu tarasów weszliśmy do tunelu z okresu II Wojny Światowej, który został wykuty na głębokości aż 15 m pod zamkiem, na krańcu którego znajduje się niedokończona klatka schodowa.

W każdym z miejsc, które zwiedziliśmy, oprowadzający nas przewodnicy przybliżali nam historię tych obiektów oraz przekazywali wiele ciekawych informacji. Nieco zmęczeni ale zadowoleni, pełni wrażeń i w dobrych humorach udaliśmy się w drogę powrotną.

 

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zapewnienie tylu atrakcji i ciekawy program wycieczki a firmie przewozowej za niespodzianki.

                                                                                              Uczestnicy

 

 

Pogoda
22 lipca
poniedziałek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN